REKLAMA

Zmywarka
fot. /pxhere.com

Zmywarka to bez wątpienia jedno z najbardziej pomocnych urządzeń w naszym domu. Pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu, szczególnie po imprezach czy rodzinnych spotkaniach. Nie musimy już stać przy zlewie i zmywać ogromnej góry naczyń.

REKLAMA

Sposób na suche naczynia

Wciąż jednak wiele osób skarży się na to, że naczynia wyjęte ze zmywarki nie są suche. Kiedy natomiast zostawimy je na całą noc, aby mogły wyschnąć, to często tworzą się na nich nieestetyczne zacieki. Jak temu zaradzić?

Okazuje się, że patent na suche naczynia jest niezwykle prosty, a mimo tego wiele osób nie miało o nim pojęcia. Po zakończeniu zmywania należy uchylić drzwi zmywarki, a następnie zawiesić na nich suchy, dość gruby ręcznik. Powinien on mieć taki rozmiar, aby pokrył większą część drzwi zmywarki.

REKLAMA

Wystarczy kilkanaście minut

Następnie zamykamy zmywarkę i zostawiamy ją tak na około 20 minut. Po tym czasie nasze naczynia będą suche, bowiem ręcznik z powodzeniem wchłonie całą wilgoć, która dotychczas na nich osiadała. Sami sprawdźcie i zobaczcie, że ten banalny patent świetnie działa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA