Jak zachowuje się narcyz?

Narcystyczne zaburzenia osobowości powodują, że takie osoby są toksyczne w relacjach z innymi. Przebywanie w ich towarzystwie, źle wpływa na nasze samopoczucie. Należy pamiętać, że zaburzenia osobowości powinno się leczyć!

Jak informuje redakcja Wprost, zaburzenie osobowości o charakterze narcystycznym jest stanem psychicznym, w którym ludzie mają nadmierne poczucie własnej ważności, głęboką potrzebę nadmiernej uwagi i podziwu, niespokojne relacje i brak empatii dla innych. Za tą maską skrajnej pewności kryje się krucha samoocena, o czym już nie każdy wie. Taka osoba, jest podatna na najmniejszą krytykę!

Czytaj także:  Przez 22 lata rosła jej na plecach narośl w kształcie rogu. Diagnoza była zadziwiająca
 

Jakie problemy wiążą się z tym zaburzeniem? Narcyzm powoduje problemy w wielu dziedzinach życia. Zachowanie szczególnie przejawia się w relacjach partnerskich, w pracy czy szkole. Takie osoby wyglądają na nieszczęśliwe i rozczarowane życiem, ale tylko wtedy gdy nie otrzymują specjalnych przysług lub podziwu, które ich zdaniem zawsze się im należy. W relacjach czują się niespełnione, a osoby w towarzystwie takich osób czują się po prostu źle.

Objawy narcystycznego zaburzenia osobowości to przede wszystkim: przesadne poczucie własnej wartości, poczucie uprawnień i wymagania nadmiernego podziwu, wyolbrzymianie osiągnięć i talentów. Osoby z tym syndromem wierzą, że są lepsze i mogą spotykać się tylko z równie wyjątkowymi ludźmi.

Czytaj także:  Praca na nocne zmiany. Jakie są jej skutki dla organizmu?

Najgorsze jest to, że osoby narcystyczne wykorzystują innych, aby dostać to, czego chcą. Są zazdrośni, często zachowują się arogancko lub wyniośle i domagają się wszystkiego, co najlepsze. Mają problemy z radzeniem sobie ze wszystkim, co postrzegają jako krytykę, i mogą być niecierpliwi, gdy nie otrzymują specjalnego traktowania, reagują z wściekłością lub pogardą, starają się poniżać drugą osobę, aby sprawiać wrażenie lepszych. Mają trudności z regulowaniem emocji i zachowań, przez co doświadczają poważnych problemów.

Czytaj także:  Ekspert zdecydowanie o epidemii w Polsce ,,To tylko kwestia czasu"

Co najważniejsze, leczenie narcystycznego zaburzenia osobowości kwalifikuje się do psychoterapii! Jednak takie osoby nie szukają same leczenia, bo uważają, że z nimi wszystko jest w porządku. Czasem szukają pomocy przy objawach depresji lub uzależnień, które czasem towarzyszą tym zaburzeniom.

   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS