Pelargonie
YouTube | Home Gardening

Pelargonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów, które pojawiają się w naszych ogródkach oraz na balkonach. Jednak ich zimowanie jest dość problematyczne, szczególnie dla osób mieszkających w blokach. Jak zatem przechować kwiaty do wiosny, aby nie zaszkodziły im zimowe temperatury?

Skuteczne sposoby na zimowanie pelargonii

Pelargonie to kwiaty, które wywodzą się z Afryki. Z tego też powodu, rośliny te nie są w żaden sposób odporne na mróz. W czasie zimy bezwzględnie nie mogą pozostać na balkonie. Według zaleceń powinniśmy je przenieść na ten czas do chłodnego, a zarazem jasnego pomieszczenia. Co jednak jeśli nie dysponujemy tego typu miejscem?

Okazuje się, że pelargonie świetnie przezimują także w nieco innych warunkach. Jeśli bowiem umieścimy je w kartonowym pudełku lub też papierowej torbie, a następnie schowamy w miejscu, w którym nie będą mieć dostępu do światła. W taki sposób kwiaty mogą przebywać w warunkach od 5 do 10 stopni Celsjusza. Możemy je zatem wstawić do piwnicy czy nieogrzewanego garażu.

Pamiętajmy o nawodnieniu

W takich warunkach nasze pelargonie wejdą w stan „uśpienia”. Dzięki temu rośliny przetrwają do kolejnej zimy. Pamiętajmy jednak, aby podczas sezonu zimowego, dwa lub trzy razy wstawić roślinę na krótki czas (około 2 godzin) do wody. Zapewnimy jej wtedy odpowiednie nawodnienie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę