Jak znaleźć komara, który ukrywa się w sypialni? Wystarczy 1 trik

komar
fot. Pixabay

Komary to bardzo namolne owady, które swoim bzyczeniem potrafią nas czasami nieźle zdenerwować. Ale nie to jest najgorsze. Kiedy nocą zakłócają nasz sen, a my podirytowani zapalamy światło, one przepadają bez śladu. Jak znaleźć komara, który ukrywa się w sypialni? Poznaj genialny sposób i pozbądź się go raz na zawsze.

REKLAMA

Ulubiona pora roku komarów to oczywiście lato – wtedy można je spotkać niemal wszędzie. Fruwają w parkach, na podwórku, w ogródku, a nawet w pokoju, gdy wpadną przez uchylone okno. Wtedy często jesteśmy skazani na bezsenne noce. Jak łatwo namierzyć owada? Przy najbliższej okazji wypróbuj ten trik.

Jak znaleźć komara, który ukrywa się w pomieszczeniu?

Nie ma nic gorszego niż komar, który lata w nocy przy uchu i nie pozwala nam zasnąć. Wtedy zazwyczaj włączamy światło, a on przepada jak kamień w wodę. Gdy gasimy lampkę i znów próbujemy zasnąć, to on wychodzi ze swojej kryjówki i znów budzi nas swym bzyczeniem. To bardzo denerwująca sytuacja.

REKLAMA

Aby nic takiego więcej nie miało miejsca, wypróbuj patent, dzięki któremu namierzysz go i zabijesz bez wyczekiwania po ciemku z klapkiem w ręku. Mało tego, to wszystko zrobisz nawet bez wstawania z łóżka! Sprawdź, jak zapewnić sobie komfortową noc i usunąć natrętnego owada z pokoju.

Jak pozbyć się komara z pokoju?

Kiedy usłyszysz bzyczenie owada – odszukaj właściwe źródło światła. Do tego celu użyj smartfona. Połóż się na plecach w łóżku, weź telefon i ustaw najwyższą jasność ekranu. Świecący się ekran zwróć ku sobie i trzymaj tak urządzenie przez kilka minut. Po tym czasie weź głęboki wdech i wydech w kierunku wyświetlacza. To powinno zwabić komara, który znów szybko do Ciebie przyleci. Warto dodać, że to nie światło wabi owady, tylko dwutlenek węgla, który wydychamy.

Ekran smartfona ułatwi zlokalizowanie osobnika. Gdy poczuje on dwutlenek węgla, będzie fruwał dookoła światła smartfona. Wtedy go dostrzeżesz i łatwo złapiesz. W dodatku może na nim usiąść, więc trafi Ci się idealna okazja, aby go czymś zabić. Gdy to zrobisz, to wreszcie będziesz mógł przespać spokojnie całą noc. Jeśli z taką sytuacją masz do czynienia co noc, to po prostu rozważ zakup moskitiery i roślin odstraszających szkodniki.

REKLAMA

Czytaj też: Postaw w łazience. Odstraszy rybiki raz na zawsze

Udostępnij: