Jaka pogoda czeka nas na Wszystkich Świętych 1 listopada? W Piątek będzie chłodno, ale nie mroźnie. Temperatura nie spadnie poniżej 6 stopni. Najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju. W sobotę temperatura się podniesie, ale będzie też deszcz i wiatr. W niedzielę temperatury dobiją nawet do 18 stopni.

Do piątku nad Polską będzie przeważał wyż, będzie sucha i słoneczna pogoda. 1 listopada będzie zimny poranek, ale w ciągu dnia temperatury się podniosą. Najcieplej, do 10 stopni, będzie na Opolszczyźnie. 9 stopni Celsjusza czeka mieszkańców Wrocławia, Śląska i w Małopolski. Najchłodniej w woj. zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. Mieszkańcy tych regionów mogą spodziewać się tylko 6 stopni Celsjusza.

W sobotę nad kraj nadejdzie niż znad Atlantyku i przyniesie ze sobą ciepło. Będzie deszczowy, ale dość ciepły dzień. Najcieplej będzie na zachodzie – w województwie lubuskim, dolnośląskim, zachodniopomorskim i w Krakowie. Najchłodniej w Olsztynie, gdzie temperatura sięgnie maksymalnie 9 stopnu.

Deszcz prawdopodobnie ominie południowe województwa – Małopolskę i Podkarpacie, środkową część kraju – woj. łódzkie i świętokrzyskie, a także Małopolskę. Mieszkańcy reszty kraju powinni przygotować parasole.

3 listopada w niedzielę mieszkańcy Krakowa mogą spodziewać się nawet 18 stopni. Na Śląsku również będzie ciepło (17 stopni) i na Opolszczyźnie (16 stopni). Do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Najchłodniej, do 12 stopni, na północy kraju, na Pomorzu. W Niedzielę może padać w niemal całej Polsce, będzie też wiało.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę