Choć do zakończenia kalendarzowej zimy pozostało jeszcze kilka tygodni, cieplejsze dni nadejdą nieco szybciej. IMGW przewiduje, że zdecydowanie wyższa temperatura na terenie naszego kraju pojawi się już w tym tygodniu!

Ostatnie dni nie były zbyt przyjemne. Praktycznie w całej Polsce pojawiły się grube warstwy śniegu, które utrudniły życie nie tylko kierowcom, ale i osobom podróżującym innymi środkami komunikacji. Wiele wskazuje na to, że niebawem widok białego puchu odejdzie w zapomnienie, a to za sprawą ocieplenia, jakie nadchodzi nad nasz kraj.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że w najbliższy weekend w niektórych miejscach temperatura może przekroczyć 10 stopni. Według przewidywań synoptyk, w Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu czy Opolu słupki rtęci wskażą nawet 12 stopni. Najniższa temperatura, jaka może wystąpić w najbliższą sobotę i niedzielę wyniesie 2 stopnie.

Znacznie przyjemniejsza aura może potrwać przez cały tydzień, aż do 15 lutego. Wtedy nadejdzie kolejne w tym roku ochłodzenie – z dnia na dzień temperatury spadną o kilka stopni i sięgną w najzimniejszym momencie około -2 stopnie.

Według synoptyków, końcówka lutego ponownie będzie cieplejsza, a dodatkowo pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie delikatnie utrzymywać się na dodatnich wartościach, ale odczuwalnie będzie ona niższa, głównie z uwagi na opady. Sporo zatem wskazuje na to, że na prawdziwie wiosenną pogodę będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę