Minął zaledwie miesiąc od uruchomienia Radia Nowy Świat, a już rozgłośnia zmaga się z kryzysem po tym, jak w piątkowym serwisie informacyjnym aresztowanego aktywistę LGBT Michała Sz. określono mianem mężczyzny, mimo że ten uważa się za kobietę i chce, by inni nazywali go Margot.

Oburzeni słuchacze skrytykowali rozgłośnię na Facebooku, zapowiadając, że nie będą już słuchać Radia Nowy Świat. Interweniowali też bezpośrednio u władz radia. W rezultacie założyciel i prezes zarządu Radia Nowy Świat Piotr Jedliński ustąpił z zajmowanego stanowiska.

Do sytuacji w rozgłośni odniósł się w mediach społecznościowych europoseł PiS Patryk Jaki.

„Michał Sz. to nie żadna kobieta. To mężczyzna i bandyta. I co? Nikt mnie nie wyrzuci z pracy, nikt nie ma pretensji. Dlatego warto być po naszej stronie. Stronie wolności i zdrowego rozsądku. A nie cenzury i poprawności politycznej”, napisał na Twitterze polityk.

Na wpis Patryka Jakiego zareagował Konrad Piasecki. „To niech Pan napisze, że to kobieta i bojownik o słuszne prawa mniejszości. Zobaczymy, jak zareaguje partia. I czy odczuje Pan jej wolnościowy charakter”, zwrócił się do byłego ministra sprawiedliwości dziennikarz TVN24.

„»Kobieta«? W Polsce się to weryfikuje na podstawie pesel, danych osobowych. Jak nazwę siebie szefem TVN, to nim będę?”, spytał Piaseckiego Jaki i dodał: „Bojownik? Oj, chyba muszę zgłosić Pana redaktora do instytucji europejskich. To przykład »homofobii« i »trasfobii« w mediach w Polsce oraz „łamanie praworządności”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę