Jaki o Warszawie pod rządami Trzaskowskiego: Kasa jest na kozy, a w wielu miejscach miasta nie ma kanalizacji

Media informują w ostatnich dniach o awariach w warszawskich ciepłowniach. Bez ogrzewania i ciepłej wody w mroźne dni pozostało wielu mieszkańców stolicy.

   

Sytuację w Warszawie komentowali w TVP Info politycy z różnych partii.

– Jak jest rura, to czasami pęka, no po prostu. Są rury i pękają. Myślę, że w całej Polsce i Europie coś takiego ma miejsce, no Boże. Chodzi o to, żeby takie rzeczy szybko faktycznie naprawiać, bo to jest chyba ważniejsze. Bo przecież nie tylko rury, ale czasem część ludzi ma problemy z prądem, akurat nie w Warszawie. Faktycznie, przy tych mrozach trudno pozazdrościć ludziom, którzy zostają bez wody albo prądu – powiedział Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

   

Jego słowa skomentował w mediach społecznościowych były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

„Poznałbym jednak inną dużą europejską stolicę, w której co chwile pęka kluczowa infrastruktura i nieruchomości okradali na miliardową skale. Kasa jest na palety i kozy, a w dużej części miasta dalej nie ma podstawowej kanalizacji. Europejskość, nowoczesność etc.”, napisał na Twitterze polityk Zjednoczonej Prawicy, odnosząc się do krytykowanych przez obóz władzy pomysłów prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News