Europoseł PiS Patryk Jaki w wywiadzie udzielonym portalowi wPolityce.pl odniósł się  do wzywania do bojkotu majowych wyborów prezydenckich przez kandydatkę Platformy Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską. Były wiceminister sprawiedliwości porównał je do antypolskiej dzielności przedwojennej Komunistycznej Partii Polski.

– Widzimy kalkę strategii Komunistycznej Partii Polski z 1919 roku, która próbując podważyć fundamenty odradzającego się państwa polskiego, nawoływała do bojkotu pierwszych wyborów po zaborach – powiedział Jaki. Polityk Zjednoczonej Prawicy podkreślił, że w ten sposób próbowano „odebrać legitymację demokratycznie wybranej władzy”.  Dziś identyczną politykę prowadzi Platforma Obywatelska, która zmierza do destabilizacji sytuacji w kraju.

– Nawet do głowy by mi nie przyszło, że po ponad 100 latach może dojść do tej samej sytuacji – stwierdził eurodeputowany partii rządzącej. Jak zauważył, partia Borysa Budki „próbuje wymyślić nową »definicję« demokracji”.

– Działanie to zgodne jest z następującym modelem: jeżeli nasz kandydat nie ma szans, to w takim razie musimy podważyć legalność wyborów. Kiedy wybory będą więc „legalne” dla Platformy Obywatelskiej? Wtedy, kiedy „ich” kandydat (kandydatka) będą mieli szansę – powiedział Jaki.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat