Patryk Jaki trzy lata temu powiedział, że poseł PO Robert Kropiwnicki prowadzi w swoim mieszkaniu agencję towarzyską. Sprawa trafiła do sądu.

W 2016 roku podczas dyskusji w czasie trwających głosowań nad ustawami Prawo o prokuraturze oraz przepisy wprowadzające to prawo z mównicy powiedział, że „sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską”.

Dziś Patryk Jaki wydał oświadczenie, w którym przeprasza za te słowa. – Ja, Patryk Jaki oświadczam niniejszym, że nieprawdziwe były informacje, że Pan poseł Robert Kropiwnicki prowadził agencję towarzyską, wobec czego wyrażam żal, ubolewanie i przepraszam w związku ze słowami, których użyłem w dniu 28 stycznia 2015 r. w trakcie posiedzenia Sejmu VIII Kadencji – napisał.

Oświadczenie wydane przez wiceministra sprawiedliwości to ugoda i wycofanie wzajemnych roszczeń, która została zawarta pomiędzy nim a Kropiwnickim.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę