REKLAMA

REKLAMA

W Polsce można mieć 0,2 promila alkoholu we krwi aby móc zgodnie z prawem prowadzić samochód. W niektórych krajach restrykcje są większe. W wielu europejskich krajach, poziom alkoholu we krwi musi wynosić 0,0 promila, a kary za przekroczenie są bardzo surowe. Dlatego warto przed wyjazdem zapoznać się z listą limitów.

Pojawił się pomysł aby we wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązywał taki sam limit stężenia alkoholu we krwi kierowców. Zanim tak się stanie, warto wiedzieć jakie limity obecnie obowiązują.

REKLAMA

Jak można przeczytać na stronie www.auto-motor-i-sport.pl różnice są znaczące. Więcej niż w Polsce, czyli 0,5 promila można mieć w Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu, Łotwie, Macedonii, Portugalii, Serbii, Szwajcarii, Włoszech. Nieco mniej bo 0,4 promila dopuszczalne jest na Litwie. Najwięcej można wypić i jechać w Liechtensteinie, na Malcie i w Wielkiej Brytanii – dopuszczalne jest aż 0,8 promila. Podobny limit jak w Polsce (0,2) obowiązuje w Norwegii i Szwecji. Na baczności trzeba trzymać się w Rosji, Rumunii, Słowacji, Ukrainie i Węgrzech – tam obowiązuje limit 0 promili.

REKLAMA