„Najmocniej przepraszam Wszystkich tych, którzy odczytali moje słowa jako haniebne – nie były one ani celowe, ani intencyjne”, napisał w niedzielę na Twitterze Adrian Klarenbach, dziennikarz TVP Info.

Chodzi wypowiedź Klarenbacha z niedzielnego programu „Woronicza 17”. – Mówiąc o śmierci, mówimy też o życiu. Co niektórzy by powiedzieli, że jakie życie, taka śmierć. Jaka śmierć, takie życie – być może to jest odważna teza – powiedział Klarenbach, odnosząc się do tragedii, jaka tydzień temu wydarzyła się w Gdańsku.

Słowa dziennikarza wywołały lawinę krytyki w mediach społecznościowych. Po południu Adrian Klarenbach, odpowiadając na głosy oburzenia, wytłumaczył się na Twitterze ze swojego komentarza. „Paweł Adamowicz żył szybko z ludźmi i odszedł z ludźmi. To chciałem powiedzieć. Jeżeli źle dobrałem słowa, raz jeszcze przepraszam”, wyjaśnił dziennikarz.

Internauci, których zbulwersowała wypowiedź prowadzącego program „Woronicza 17”, domagają się, by przeprosił na antenie. „Jak masz trochę honoru, to powinieneś zrobić to w tej partyjnej szczujni, w której pracujesz, w porze największej oglądalności”, napisał użytkownik Twittera Piotr Nadolny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę