Fot.Twitter.com/MarcinTyc Screenshot

W trakcie programu #Jedziemy w publicznym kanale TVP Info Jarosław Jakimowicz pytał, kiedy wreszcie polskie służby graniczne zaczną strzelać do migrantów.

Jakimowicz to jeden z dyżurnych ekspertów telewizji rządowej. Jego pytanie padło podczas dyskusji na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Obok prowadzącego #Jedziemy Michała Rachonia w programie brali jeszcze udział Jacek Liziniewicz z „Gazety Polskiej” oraz były komisarz policji. Jacek Wrona.

Wprowadzeniem do dyskusji był materiał TVP, na którym widać „grupę 50 osób”, która miała zaatakować kijami i kamieniami funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wówczas Jakimowicz zwrócił się bezpośrednio do Wrony: – Kiedy te służby graniczne będą wreszcie mogły otworzyć ogień? Na przykład do tych, którzy atakują?

Pytanie wywołało sprzeciw Rachonia i innych uczestników. Jakimowicz nie zmienił jednak swojego zdania. – Kiedy prawo przewidzi coś takiego? – kontynuował i tłumaczył, że „dużo osób o tym mówi i o to pyta”. – Ja nie mówię, że tak ma być, ale kiedy? Kiedy? – pytał


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę