Jak podaje RMF FM, Marek Jakubiak odchodzi z partii Kukiz’15. Polityk oświadczenie w tej sprawie ma wydać już niebawem.

Konflikt między Kukizem a Jakubiakiem rozpoczął się już w momencie, kiedy lider partii zapowiedział, że nie poprze kandydata w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy. Kukiz stwierdził wówczas, że i tak „wielkich szans nie ma”.

Dość niedawno doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań między politykami na twitterze. Jakubiak skomentował odejście z partii Kukiz’15 Jakuba Kuleszy, który ogłosił, że przechodzi do partii Janusza Korwin-Mikkego. Marek Jakubiak stwierdził, że zarówno Kulesza, jak i Andruszkiewicz „nie nadają się na wegetację”. Na reakcję lidera na ten wpis nie trzeba było długo czekać. – Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! Masz browary i układy w wojsku. Całe 30 tysięcy na kampanię w Warszawie wydałeś (czyli dwa razy mniej niż ja na ciebie w parlamentarnych). Czuwaj, Żołnierzu Kuleszy i Andruszkiewicza – napisał Kukiz na swoim profilu.

Marek Jakubiak zapowiedział, że nie wyklucza założenie własnej partii. – Ja z Markiem Jakubiakiem kłopotu nie mam, jeśli ktoś ma problemy, to Marek Jakubiak ze sobą – stwierdził natomiast Kukiz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę