Jakubiak: Platforma to partia faszystowska!

Fot.Wikimedia Commons/Andrzej Bugajski/CC-BY 3.0

Lider Federacji dla Rzeczypospolitej  Marek Jakubiak w wypowiedzi dla portalu wPolityce.pl skomentował czwartkową decyzję warszawskiej prokuratury okręgowej, która odmówiła delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i samego Marszu Niepodległości. Posłowie i senatorowie Koalicji Obywatelskiej w złożonym wniosku stwierdzali, że organizacja Roberta Bąkiewicza propaguje w swojej działalności faszyzm.

REKLAMA

Jakubiak, który jest politykiem obozu narodowego, stwierdził, że jeżeli ktoś wzoruje się na faszyzmie, to jest to partia Donalda Tuska.

– Platforma Obywatelska ma wszystkie znamiona faszyzmu – oświadczył Jakubiak, który ze swoją formacją ma dołączyć do Zjednoczonej Prawicy, ściślej do Republikanów Adama Bielana.

Według byłego posła Kukiz’15 PO „walczy z Kościołem i wiarą, chce poprzez sprzedanie majątku państwa polskiego w obce ręce scentralizować ten majątek w jednych rękach, najczęściej sąsiada niemieckiego”.

REKLAMA

– Gloryfikują też jednego wodza, którym jest Tusk. Oni się do tego nie chcą przyznać, natomiast fakty mówią same za siebie – mówił Jakubiak.

Polityk podkreślił, że Bąkiewicz i jego organizacja to „polscy patrioci”, którzy „krzyczą: »Bóg, Honor i Ojczyzna«, co absolutnie zaprzecza faszyzmowi”.

– Stąd moja teza, że ci, którzy krzyczą: „łapać faszystę!”, sami są faszystami. Oni nie wierzą w Boga, niszczą kościoły, chcą opiłować katolików itd., a to jest jedna z głównych cech faszyzmu. Możemy śmiało mówić o faszyzmie w kontekście PO – przekonywał Jakubiak.

REKLAMA