Fot.Wikimedia Commons/Andrzej Bugajski/CC-BY 3.0

Były poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak skrytykował lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska za zawieszenie w pełnionych funkcjach posłów Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka. Szef klubu parlamentarnego KO oraz były minister obrony narodowej bawili się wraz z politykami PiS na urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka w czasie, gdy w Sejmie wystąpienie miał prezes NIK Marian Banaś.

Jakubiak, który również uczestniczył w imprezie, stwierdził, że nie było na niej „żadnego pijaństwa”. – To dorośli ludzie na wysokich stanowiskach – stwierdził w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl, broniąc polityków PO.

Według polityka narodowców Tusk „przyjechał podpalić Polskę i systematycznie to robi”.  Jakubiak uznał również, że lider PO zrobił z obecności Budki i Siemoniaka u Mazurka  „aferę” oraz „polityczny dym” nie tylko po to, by wyciąć konkurencję w partii, ale także dlatego, że nie został zaproszony przez dziennikarza.

–  Jestem obrzydzony tą sytuacją – oświadczył Jakubiak. – Będziemy śledzić Donalda Tuska. Zobaczymy, gdzie łazi i z kim rozmawia – oświadczył. Dodał przy tym, że „jeżeli Polska ma wyglądać tak, jak chce tego Tusk, to gdyby PO wygrała wybory, to pozostaje tylko się stąd wyprowadzić”.

– Polityk powinien lubić ludzi. Polityk, który walczy o dobro ludzi, występuje w ich imieniu, ludzi musi nawet kochać. A Tusk nienawidzi – ocenił polityk postępowanie szefa Platformy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę