Jan Pietrzak idzie na wojnę! Będzie bronił Westerplatte przed Dulkiewicz!

„Zanosi się na to, drodzy rodacy, że przyjdzie nam stanąć w obronie Westerplatte przed panią Dulkiewicz”, napisał satyryk i bard PiS-u Jan Pietrzak w tygodniku „Sieci”. Pietrzak uważa, że prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz likwiduje polskość tak Gdańska, jak i miejsca, w którym miała początek II wojna światowa, propagując niemiecką wersję historii.

   

„W czerwcu powiedziała o wrześniu: »W Gdańsku 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa, która przyniosła reżim i zniewolenie. Ale też tu dzięki solidarnej postawie wielu rozpoczęły się przemiany demokratyczne w Polsce«. Sama się ta wojna rozpoczęła? Czy Niemców przy tym nie było?”, atakuje Pietrzak w tygodniku.

Kabareciarz, który jest jednym z głównych propagandzistów „dobrej zmiany” i rządów PiS, podkreśla w tekście, że to właśnie przywiązanie prezydent Dulkiewicz i gdańskich radnych do niemieckiej wersji historii „powoduje anomalię w relacjach rządu z samorządem”. Z kolei postawa gdańskiego ratusza w sprawie nadzoru nad Westerplatte i sprzeciw wobec przyjętej ostatnio przez Sejm pisowskiej ustawy przekazującej prawo do dysponowania Westerplatte państwu, „podkręca awanturę samorządów z rządem”.

   

„Władze Gdańska, które przez dziesiątki lat pozwalały na degradację symbolu polskiego bohaterstwa, uważają, że państwo polskie nie ma tam nic do gadania”, zauważa Pietrzak.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News