„Janie Śpiewaku z ciebie po prostu ch**” – te słowa Celińskiego drogo go kosztowały!

Andrzej Celiński, były poseł, senator oraz minister kultury w rządzie Leszka Millera, postanowił startować w wyborach prezydenckich w Warszawie, przy poparciu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Sprawy układały się dobrze, póki polityk nie zareagował w mediach społecznościowych na wpis swojego rywala Jana Śpiewaka, w którym kandydat komitetu Wygra Warszawa poinformował: – Wygrałem w sądzie pierwszej instancji z generałem Marianem Robełkiem. Generał pozwał mnie za ujawnienie jego roli w przejmowaniu kamienic w centrum Warszawy! Sąd umorzył sprawę.

Śpiewak w swojej wypowiedzi wspomniał też o Andrzeju Celińskim: – Generał Robełek miał ciekawą przeszłość biznesową. Jego nazwisko przewija się w spółkach związanych z PRL-owską nomenklaturą. Wśród nich jest spółka Megagaz, która miała budować trzecia, nitkę rurociągu „Przyjaźń”. Wiceprezesem rady nadzorczej spółki był jeden z liderów koalicji SLD-UP Andrzej Celiński.

W odpowiedzi Celiński napisał na FB m.in.: – Do Śpiewaka, Jana. Nie znam Robełka. Znam Megagaz. Byłem tam w Radzie Nadzorczej. Znałem też Melchiora Wańkowicza. Chciał siedzieć za Gomułki. Więc go wyzwał. Dzisiaj sądy staną się chyba podobne. Więc wyzwij mnie proszę. Janie Śpiewaku z ciebie po prostu CHUJ. Do sądu proszę. Nie o słowo. O treść Twojego wpisu.

Tymi słowami lewicowy polityk prawdopodobnie pogrzebał swoje szanse na walkę o fotel prezydencki. Śpiewak nie omieszkał błyskawicznie skrytykować Celińskiego: – Kandydat SLD właśnie przekroczył granice nie tylko dobrego smaku, ale też elementarnych zasad prowadzenia debaty publicznej.

Do sprawy odniosła się rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska, pisząc na Twitterze do Śpiewaka: – Celiński nigdy nie przebierał w słowach. Ponieważ Ty w niewybredny i ekwilibrystyczny sposób próbujesz go umoczyć w dziką reprywatyzację, z którą nie miał i nie ma nic wspólnego, to się odgryzł w swoim stylu. Ponieważ nie jest członkiem SLD, moje rzecznikowanie go nie obejmuje.

Rzeczniczka poproszona o komentarz przez PAP oświadczyła, że już odniosła się w tej sprawie na Twitterze i więcej komentarza nie będzie.

Finał sporu między rywalami w walce o stanowisko prezydenta stolicy jest taki, że zarząd warszawskiego SLD cofnął Andrzejowi Celińskiemu rekomendację do startu w wyborach prezydenckich w stolicy. Nowym kandydatem Sojuszu ma być Andrzej Rozenek, były rzecznik i poseł Ruchu Palikota. Rozenek, póki co, nie chciał potwierdzić czy wystartuje w wyborach prezydenta Warszawy.

Udostępnij: