W wypadku samochodowym zginął Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera, były poseł, szef straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą. O śmierci 65-latka poinformowała grudziądzka „Gazeta Pomorska”.

– O godzinie 8.40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny – Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny – poinformował PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Służby zabezpieczają miejsce wypadku. Wstrzymano ruch pociągów na trasie Grudziądz – Kornatowo (powiat chełmiński).

– Do wypadku doszło w okolicach miejscowości Biały Bór na przejeździe niestrzeżonym. Na miejscu pracuje pięć zastępów PSP – poinformował dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Janusz Dzięcioł był zwycięzcą Big Brothera w 2001 r. Rok później zajął się polityką, zostając grudziądzkim radnym z poparciem PO. W 2007 r. dostał się do Sejmu. Cztery lata później znowu został posłem. Platformę Obywatelską zostawił przed wyborami samorządowymi w 2014 r.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę