Brat ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry został zatrudniony w Pekao SA. Kilka miesięcy temu bank zgodnie z zapowiedziami Prawa i Sprawiedliwości został zrepolonizowany przez rząd Beaty Szydło. Według doniesień medialnych Witold Ziobro od września tego roku pełni funkcję doradcy zarządu banku do spraw cyberbezpieczeństwa.

Bank Pekao SA to drugi co do wielkości bank w Polsce. W maju tego roku PZU i Polski Fundusz Rozwoju nabyły akcje tego banku od włoskiego UniCredit. Od czerwca pracami zarządu Pekao SA kieruje człowiek Ziobry Michał Krupiński, który za poprzednich rządów tej partii w latach 2005-2007 był wiceministrem skarbu. W tej kadencji przez ponad rok był prezesem PZU i uczestniczył w przejęciu akcji Pekao SA od UniCredit.

Janusz Korwin-Mikke odnosząc się na Facebooku do sprawy zatrudnienia brata Ziobry w Pekao SA, napisał, że dla niego jest sprawą oczywistą, że PiS „okrada państwo podobnie jak robiła to PO”. Według europosła należy zlikwidować w całości własność państwową, ponieważ „okazja czyni złodzieja”. Zdaniem Korwin-Mikkego partie polityczne jednak chcą utrzymywać tę formę własności, bo „chcą się korumpować”.

Według niego jednak sama prywatyzacja nie wystarczy. „Trzeba zlikwidować wszelki wpływ władzy wykonawczej na gospodarkę. W przeciwnym razie minister będzie, jak przed wojną, mówił: »Zatrudnijcie dwóch zasłużonych działaczy partyjnych – a ja wam załatwię jakąś subwencję«” – podkreślił lider partii Wolność.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę