Fot. Facebook.com/PorozumieniePolska

Prezes Porozumienia Jarosław Gowin wypowiedział się na temat planów budowy muru na granicy z Białorusią. Polityk przyznał, że jego ugrupowanie popiera wniosek w tej sprawie i w przypadku głosowania będzie głosować za.

W rozmowie z Radiem Plus Jarosław Gowin wypowiedział się na temat głośnego w ostatnich dniach tematu budowy muru na granicy z Białorusią, który miałby powstrzymać migrantów przed wtargnięciem do Polski.

– Uważam, że obrona granic jest obowiązkiem każdego państwa. Porozumienie głosowało za wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Jeżeli będzie decyzja o budowie tam muru, bo zdaje się że zasieki są mało skuteczne, to poprzemy takie rozwiązania – powiedział.

W dalszej części wypowiedzi prezes Porozumienia wypowiedział się na temat praw człowieka, które według niego „w oczywisty sposób są naruszane”.

– Czym innym jest zablokowanie dostępu do polski migrantom, nie mówię o uchodźcach politycznych, tylko o migrantach gospodarczych. Jeżeli już ktoś na terenie Polski się znalazł, to powinien zostać ulokowany w ośrodku dla uchodźców, tam jego tożsamość powinna być zweryfikowana i ewentualnie powinien zostać odesłany do kraju macierzystego. Wypychanie tych ludzi ponownie za granicę naraża ich na śmierć – dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę