Zmagania z koronawirusem trwają. To nowy wirus, który atakuje ludzi na całym świecie. Wciąż jest badany, trwają także prace nad szczepionką. Obecna sytuacja będzie tragiczna w skutkach dla gospodarki nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. – Myślę, że decyzja o radykalnych ograniczeniach zapadnie w najbliższych dniach, a być może w godzinach – powiedział Jarosław Gowin. 

Jak twierdzi Jarosław Gowin „nie przeciwko czemuś czy komuś, ale o polską gospodarkę będziemy toczyć wojnę”. – Do świąt musimy zbić krzywą jak najbardziej. Z kolei potem, po świętach, musimy podjąć drugą wielką wojnę, która nas czeka. Wojnę o polską gospodarkę, o miejsca pracy – podkreślił minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jego zdaniem wprowadzenie radykalnych ograniczeń w związku z pandemią będzie konieczne. – Decyzja o nich zapadnie w najbliższych dniach, a być może w godzinach – stwierdził. Spytany o przesunięcie wyborów prezydenckich, poinformował, że ten dylemat najprawdopodobniej zostanie rozstrzygnięty po świętach wielkanocnych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę