Prawo i Sprawiedliwość wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem w rankingach popularności partii politycznych. Najnowsze badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu” wykazuje, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to PiS zmiażdżyłoby w nich opozycję.

Zgodnie z odpowiedziami respondentów partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskałaby w wyborach 43,45 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazłby się Koalicja Obywatelska tworzona przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną, Partię Zieloni oraz Inicjatywę Polską z poparciem w wysokości 25,51 proc. To spadek o 2 punkty procentowe w stosunku do wyniku osiągniętego w wyborach.

Lewica, a więc koalicja SLD, Wiosny i partii Razem, mogłaby liczyć na 14,39 proc. poparcia, czyli otrzymałaby o 2 punkty proc. więcej niż w wyborach parlamentarnych w październiku.

Koalicja Polska, grupująca Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Kukiz’15, zajęłaby w wyborach czwarte miejsce. Chęć zagłosowania na nią  zadeklarowało 8,1 proc. ankietowanych przez Pollster.

De Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja z wynikiem 8,03 proc. głosów. Charakterystyczne jest to, że ugrupowanie to poprawiło swój wynik od wyborów o prawie 1,5 proc.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę