10 kwietnia, w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielił okolicznościowego wywiadu w „Sygnałach dnia” w pierwszym programie radia. W swoich wypowiedziach wspominał wielkie osiągnięcia dla Polski swojego brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który był jedną z ofiar katastrofy na lotnisku Siewiernyj.

 Lider PiS stwierdził, że Lech Kaczyński był zawsze politykiem nieustraszonym i zdecydowany. – Kontynuował swoją politykę, mimo trudności i mimo przemysłu pogardy. Nie cofał się ani o krok i to dawało rezultaty. Zmieniał Polskę – podkreślił szef partii rządzącej, wspominając aktywność polityczną Lecha Kaczyńskiego w Solidarności w czasach PRL i – już w wolnej Polsce – po 1989 roku.

Zdaniem Kaczyńskiego działalność zmarłego prezydenta musi być wzorem dla innych polityków, a jego dokonania na trwałe wpisały się w historię Polski.

– Był postacią w tym wszystkim centralną, nawet jeśli nie ma go już wśród nas, to taką postacią cały czas jest – zauważył. – My wszyscy z niego. I tak można to określić. To przesłanka wpisania się przez niego w historię Polski jako jednego z najważniejszych ludzi nowoczesnych dziejów Polski – powiedział prezes PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę