Politycy reprezentujący partię Jarosława Kaczyńskiego po zakończonej sobotniej konwencji porozjeżdżali się po całym kraju, by spotkać się z Polakami  w celu przygotowań do przyszłych wyborów samorządowych. Nawet sam prezes postanowił pojechać do Trzcianki leżącej w woj. wielkopolskim. Tam przedstawił mieszkańcom nowe pomysły partii PiS oraz odpowiadał na dręczące ich pytania. Jedno z nich odnosiło się do tematu małżeństw homoseksualnych w Polsce.

Szef partii rządzącej Jarosław Kaczyński uczestniczył w niedzielę w Trzciance. Spotkał się tam z okolicznymi mieszkańcami oraz przedstawił im plany Prawa i Sprawiedliwości na przyszłość.  Na wstępie wyraźnie zaznaczył, iż PiS chce słuchać Polaków i przede wszystkim rozmawiać z nimi. Właśnie dlatego istnieje potrzeba przypomnienia, co zostało urzeczywistnione z zapowiedzi PiS z 2015 roku oraz zaprezentowania nowych pomysłów. Obserwując sobotnią konwencję, można było się przekonać, że PiS ma ich sporo. Prezes Kaczyński mówił także o tym,w jaki sposób poprzedni rząd oceniał składane przez partię PiS obietnice zaznaczając, że wiele spraw nie da się załatwić: – Myśmy tę logikę odrzucili, ten sposób myślenia uznaliśmy za całkowicie błędny i podjęliśmy się różnych zobowiązań. No i efekt jest taki, że mamy na raz pełen budżet, można powiedzieć w przenośni: pełną kasę, i mamy zrealizowane wielkie kontakty społeczne, zbrojeniowe, największe w dziejach po 1989 roku – powiedział Jarosław Kaczyński.

Podczas spotkania z prezesem PiS przybyli goście również mogli zadawać pytania. Jedno z nich poruszało kwestię małżeństw homoseksualnych w Polsce. Jarosław Kaczyński zdecydowanie odpowiedział, że wprowadzenie legalizacji małżeństw homoseksualistów jest wręcz całkowicie niemożliwe, kiedy u władzy jest PiS: – Zapewniam państwa, że póki my rządzimy, żadnych małżeństw homoseksualnych nie będzie – podkreślił stanowczo prezes.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę