Prezes PiS dotrzymał słowa i swoją trzynastą emeryturę, czyli dokładnie 888,25 zł, przekazał na cele dobroczynne. Jak informuje Radio Zielona Góra, pieniądze od Jarosława Kaczyńskiego zasiliły konto stowarzyszenia Dalej Razem, które zajmuje się osobami z autyzmem.

Portal Radia Zielona Góra ujawnia, że kilka tygodni temu jeden z rodziców napisał maila do biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o wpłatę trzynastej emerytury na stowarzyszenie Dalej Razem, opiekującego się osobami z autyzmem. Pan Jerzy poinformował w swojej wiadomości, że jest członkiem tego stowarzyszenia, a jego syn podopiecznym. Jego mail był reakcją na zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że przekaże swoje trzynaste świadczenie na cele charytatywne.

Mężczyzna przyznaje, że kiedy wysyłał prośbę do prezesa PiS, nie spodziewał się reakcji ze strony byłego premiera i pozytywnej odpowiedzi. – No powiem, bardzo wielkie zdziwienie, zaskoczenie. Wręcz powiem, nawet w tej chwili łzy mi się na oczy cisną – mówi pan Jerzy i dodaje, iż jest to tym bardziej zaszczyt, że organizacji potrzebujących wsparcia jest bardzo dużo i trudne jest dokonanie wyboru, której pomóc.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!