Informację przekazała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek na twitterze. – Decyzją Prezesa Jarosława Kaczyńskiego poseł Marek Matuszewski został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Decyzja ta ma związek z działaniem posła Matuszewskiego na szkodę PiS w okręgu łódzkim – można przeczytać w komunikacie Mazurek.

Jakiś czas temu „Fakt” nagłośnił sprawę, która dotyczyła Matuszewskiego. Chodziło o budowanie przez niego układu, który obejmował rodzinę jego oraz jego żony. Dziennik doniósł, że cioteczna siostra żony posła miała dostać jedynkę na liście PiS do Sejmiku Województwa Łódzkiego z okręgu zgierskiego, a jej mąż był radnym powiatu oraz dyrektorem PGE GiEK S.A. W dzienniku podano, że zarabiał on rocznie 257 tysięcy brutto.

Na tym jednak nie zakończyły się rodzinne koligacje. Syn państwa Antczak miał startować z pierwszego miejsca na liście PiS do powiatu zgierskiego. Jego żona Dominika natomiast – do Rady Miasta Zgierza.

Nie obyło się także bez dzieci Matuszewskiego. Syn Piotr był „jedynką” na liście do Rady Miasta Zgierza. Karolina, córka, była z kolei „dwójką” na liście PiS w wyborach do rady powiatu. Pełniła też funkcję w PGNiG w Łodzi.

– Idąc tym tokiem rozumowania, gdyby żył śp. Minister Zbigniew Wasserman, jego córka, jak się okazało wybitny polityk, poseł Małgorzata Wasserman, nie powinna kandydować – odpierał wówczas zarzuty gazety Matuszewski.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!