W odpowiedzi przemarsz zwolenników Obozu Narodowo-Radykalnego przez Gdańsk, prezydent miasta Paweł Adamowicz zorganizował wczoraj manifestację pod hasłem „Demokratyczny Gdańsk mówi NIE dla nacjonalizmu i faszyzmu!”.

Manifestacja rozpoczęła na Długim Targu. Odśpiewano hymn Polski i Unii Europejskiej, a tłum machał otrzymanymi od organizatorów flagami w ilości 600 sztuk: po 200 polskich, gdańskich i unijnych.

W czasie manifestacji przemawiali m.in. Henryka Krzywonos, Bogdan Borusewicz, Radomir Szumełda i Magdalena Wyszyńska – ocalona z Holokaustu polska Żydówka.

Choć miało to być z założenia wydarzenie prodemokratyczne i antyfaszystowskie, to stało się też okazją to wyrażenia antyrządowych nastrojów. Padły ostre słowa, ocenione prze wielu za skandaliczne, wobec prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego. W czasie przemówienia jednego ze współorganizatorów,  pojawił się na scenie mężczyzna, który przejąwszy mikrofon krzyknął do tłumu: „Kocham was ludzie, je**ć Kaczyńśkiego!”. Słowa te zostały przyjęte przez manifestantów z radością. Przeciwnika Kaczyńskiego mogli usłyszeć nie tylko uczestnicy gdańskiej manifestacji, ale wszyscy Polacy, którzy akurat śledzili transmisję z wydarzenia dzięki stacji TVN.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna