Jechał przez park bez maseczki. Grozi mu kara 30 tys. zł!

REKLAMA

Dyrektor legnickiego sanepidu może dostać obowiązek zapłaty nawet 30 tys. zł. Wszystko przez to, że pomimo nakazu zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, nie miał maseczki. Dodatkowo odmówił mandatu, który chcieli wręczyć mu strażnicy miejscy.

Jacek Watral, dyrektor PSSE w Legnicy, poruszał się bez maseczki ochronnej. W rozmowie z Polsta News skomentował całą sytuację. – Udawałem się rowerem do pracy, żeby mieć trochę ruchu. W międzyczasie zadzwonił mi telefon w kieszeni, w sprawie służbowej. Zatrzymałem się, przycupnąłem na chwilę na ławce, by porozmawiać – opowiadał.

REKLAMA

Dyrektor sanepidu wyjaśnił też, dlaczego nie przyjął mandatu. Nie zrobił tak, gdyż – jak mówił – noszenie maseczek ochronnych to wymóg stanu wyjątkowego, którego w naszym kraju nie wprowadzono. Teraz dyrektorowi legnickiej PSSE grozi kara 30 tys. zł.

Jak się okazuje, już przed dwoma tygodniami Jacek Watral nie zastosował się do narzuconych obostrzeń. – Pan dyrektor zrobił tak już dwa tygodnie temu, wtedy został pouczony – mówiła w Polsat News asp. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Udostępnij: