Współwłaścicielka linii lotniczych S7 i jednocześnie jedna z najbogatszych Rosjanek, Natalia Filewa zginęła po tym, jak samolot z nią na pokładzie rozbił się w okolicy niemieckiego Frankfurtu nad Menem.

Do tragedii doszło wczoraj około godziny 15:30. Filewa znajdowała się na pokładzie 6-osobowego samolotu typu Epic LT, a oprócz niej znajdowały się nim dwie inne osoby. Kurs z francuskiego Cannes do Egelsbach nie zakończył się jednak powodzeniem – tuż przed lądowaniem, na wysokości miasta Erzhausen maszyna nagle runęła na ziemię i momentalnie stanęła w płomieniach.

Cała trójka obecnych na pokładzie nie miała szans na przeżycie. Jedna z osób, Natalia Filewa była współwłaścicielką linii lotniczych S7. Jej śmierć spotkała się z wielkim żalem ze strony innych pracowników, którzy nazywali ją świetną menedżerką i wspaniałą kobietą.

55-latka była jedną z najbogatszych kobiet w Rosji, dysponując majątkiem w wysokości około 600 milionów dolarów. Jej linie lotnicze są drugie co do wielkości i zasięgu w całym kraju, ustępując jedynie Aerofłocie.

Póki co nie wiadomo, dlaczego doszło do katastrofy. Świadkowie zdarzenia, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia twierdzili, że bardzo wyraźnie słychać było nierówną pracę silnika. Okoliczności tragedii będą wyjaśnianie w najbliższych dniach, jak również dokładna identyfikacja ofiar. Obecnie wskutek kompletnego spalenia maszyny, nie jest ona możliwa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę