„Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce”. Rabiej atakuje metropolitę krakowskiego

„Z perspektywy dotkniętej ogniem Australii, gdzie dziś jestem, mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce”, napisał na Twitterze wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

Samorządowiec odniósł się w ten sposób do słów metropolity krakowskiego, w których hierarcha ekologizm uznał za „bardzo niebezpieczny” i niezgodny z nauczaniem Kościoła katolickiego.

Czytaj także:  Wyszkowski o prezydent Dulkiewicz i europosłance Adamowicz: Na ulice wychodzą demonstranci, ale wychodzą też ulicznice

– Ekologizm jest sprzeczny z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju (…) tam jest wyraźnie powiedziane: „Czyńcie sobie ziemię poddaną” – powiedział w wywiadzie dla Telewizji Republika abp Marek Jędraszewski.

Czytaj także:  Wałęsa o koronawirusie: Los nam pogroził palcem

Duchowny skomentował też działalność nastoletniej aktywistki Grety Thunberg. – Staje się już jakby wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych, jak należy myśleć i w konsekwencji: jak należy postępować – mówił metropolita krakowski o Thunberg.

W ocenie arcybiskupa próba narzucania przez „te nowe ruchy” swoich idei „jak obowiązującej doktryny – to już jest coś, co jest bardzo niebezpieczne”.

Czytaj także:  Biskup Mendyk: Rodzice mają obowiązek zapisywać dzieci na lekcje religii

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.