„Z perspektywy dotkniętej ogniem Australii, gdzie dziś jestem, mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce”, napisał na Twitterze wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

Samorządowiec odniósł się w ten sposób do słów metropolity krakowskiego, w których hierarcha ekologizm uznał za „bardzo niebezpieczny” i niezgodny z nauczaniem Kościoła katolickiego.

– Ekologizm jest sprzeczny z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju (…) tam jest wyraźnie powiedziane: „Czyńcie sobie ziemię poddaną” – powiedział w wywiadzie dla Telewizji Republika abp Marek Jędraszewski.

Duchowny skomentował też działalność nastoletniej aktywistki Grety Thunberg. – Staje się już jakby wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych, jak należy myśleć i w konsekwencji: jak należy postępować – mówił metropolita krakowski o Thunberg.

W ocenie arcybiskupa próba narzucania przez „te nowe ruchy” swoich idei „jak obowiązującej doktryny – to już jest coś, co jest bardzo niebezpieczne”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę