aborcja
fot. zrzut ekranu z klipu ma YouTube

„No mówię, dziecko – do około trzeciego, czwartego roku życia – ma ten sam poziom samoświadomości, co pies. Więc jeżeli psa można uśpić, to dziecko – czemu by nie?” – powiedział rozmówca dziennikarki z TV Republika. Po drugiej stronie barykady natomiast, jedna z fundacji pro-life szykuje ostateczną ofensywę, która CAŁKOWICIE ma zakazać aborcję w Polsce – pod karą, jak za zabójstwo!

Rozmowa miała miejsce pod stoiskiem jednej z organizacji pro-life.

Temat aborcji już nieraz wzbudzał skrajne emocje i zawsze dyskusja na ten temat kończyła się na ulicy. Od czasu do czasu protestują zarówno środowiska pro-life jak i pro-choice. Wygląda na to, że w październiku – a nawet jeszcze we wrześniu – może dojść do kolejnych gwałtownych protestów, gdyż do sejmu trafił kolejny projekt zaostrzenia prawa aborcyjnego. Tym razem miałby to być całkowity zakaz!

„Wadliwe zapisy kodeksu karnego powodują, że co roku, tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane. Mafie aborcyjne działają jawnie i jawnie oferują pigułki śmierci w internecie i na ulicach polskich miast. Ostrożne szacunki mówią o 30 tys. ofiar rocznie” – można przeczytać informacji prasowej fundacji Pro – Prawo do Życia, która właśnie złożyła projekt w sejmie, który miałby jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy aborcyjne.

Aborcja wraca na Polską scenę polityczną, jak bumerang. Tym razem posłowie będą dyskutowali nad obywatelskim projektem ustawy, pod którym podpisało się 130 tys. osób, pod patronatem fundacji Pro – Prawo do życia. Jak uważają autorzy dokumentu, „prawna ochrona życia poczętego w Polsce jest fikcją”.

Ustawa ma wprowadzić do kodeksu karnego pojęcie „dziecka poczętego”. Mają zostać usunięte dotychczasowe kary za dokonanie nielegalnej aborcji. Zamiast tego, dokonanie aborcji będzie równoznaczne z zabójstwem – oraz karane tak, jak zabójstwo.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę