Jest akt oskarżenia przeciwko Gawłowskiemu! Prokuratura zarzuca posłowi PO przyjmowanie łapówek i pranie brudnych pieniędzy!

Do szczecińskiego sądu okręgowego skierowany został w środę akt oskarżenia przeciwko posłowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu, jego żonie i członkom rodziny w związku z korupcją przy inwestycjach melioracyjnych w Szczecinie. 

Jak poinformowała prokuratura, obszernym aktem oskarżenia, liczącym ponad 1100 stron, objęto 32 osoby, które zostały oskarżone łącznie o 94 czyny. Wobec dziewięciu oskarżonych skierowano wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Akt oskarżenia dotyczy nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Europosłowie PO i Lewicy dopuścili się zdrady Polski

„Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że w związku z pełnioną w rządach PO-PSL funkcją sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska poseł Stanisław Gawłowski przyjął jako łapówki co najmniej 733 tys. zł w gotówce, a także dwa zegarki o łącznej wartości prawie 26 tys. zł oraz nieruchomości w Chorwacji”, przekazała prokuratura.

Czytaj także:  Ziemkiewicz: Kaczyński oszalał

Zarzuty przeciwko posłowi opozycji dotyczą także nakłaniania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tys. zł oraz ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej. Prokuratura oskarżyła posła PO również o pranie brudnych pieniędzy.

Za przyjęcie łapówek Gawłowskiemu grozi nawet do 12 lat więzienia.

Czytaj także:  Wałęsa o koronawirusie: Los nam pogroził palcem

Poseł PO twierdzi, że jest niewinny, a działania prokuratury mają charakter polityczny. „Cieszę się, że moja sprawa w końcu trafiła do sądu. Tam udowodnię swoją niewinność i polityczne intencje działań prokuratury”, napisał Gawłowski w środę na Twitterze .

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.