W tym roku Polacy będą mogli robi zakupy zaledwie w siedem niedziel. Niezwykle krytycznie o zakazie handlu w niedzielę wypowiedział się poseł Konfederacji Konrad Berkowicz. Jego zdaniem zakaz „jest antychrześcijański”.

Poseł prawicy podkreślił, że to obywatel powinien decydować, co chce robić w niedzielę, czy chce pracować, czy kupować, czy wreszcie handlować.

„To zresztą jest też bardziej chrześcijańskie, bo opiera się na założeniu, że człowiek ma wolną wolę. Chrześcijanin sam powinien wybrać życie zgodnie ze swoimi zasadami a nie w obawie przed karą więzienia”, napisał Berkowicz na Facebooku.

Parlamentarzysta zauważył również, że „fundamentem chrześcijaństwa jest przekonanie, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga, czyli został obdarzony wolną wolą”. Dlatego też „pętanie ludzkiej woli jest pętaniem boskiego pierwiastka w człowieku i sprzeniewierzaniem się woli bożej. W praktyce odbiera to człowiekowi możliwość bycia dobrym”.

Zdaniem polityka Konfederacji narzucony przez rząd PiS zakaz łamania jakiegoś przykazania „odbiera możliwość życia zgodnie z przykazaniem z własnej woli, możliwość wybrania dobra”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat