REKLAMA

REKLAMA

„Jestem gotowy do składania wszelkich wyjaśnień i ze spokojem czekam na finał tej sprawy” – mówi Marian Banaś w oświadczeniu przesłanym Wirtualnej Polsce przez biuro prasowe NIK.

„W związku ze skierowaniem do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa po kontroli moich oświadczeń majątkowych oświadczam, że to dobrze, iż prokuratura oraz – ewentualnie – niezawisły sąd zajmą się sprawą i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości. Już dzisiaj jednak muszę kategorycznie zaprzeczyć zarzutom, że zatajałem swój stan majątkowy i mam nieudokumentowane źródła dochodów” – twierdzi Prezes Najwyższej Izby Kontroli.

REKLAMA

„Gotowy jestem do składania wszelkich wyjaśnień i ze spokojem czekam na finał tej sprawy” – dodaje Banaś.

W piątek przed godziną 15 NIK wydała również komunikat ws. potencjalnej dymisji prezesa. „W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby prezes NIK złożył dymisję z zajmowanego stanowiska informujemy, że taka decyzja nie zapadła” – napisano.

REKLAMA

„Najwyższa Izba Kontroli pracuje zgodnie z obowiązkami przypisanymi jej ustawą” – zapewnia NIK.

Afera Banasia

Wszyscy politycy w Polsce domagają się dymisji Mariana Banasia, prezesa NIK. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz minister-koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński namawiali go w czwartek do ustąpienia z konstytucyjnej funkcji. Powiązane jest to z hucznym reportażem Superwizjera.

Zdaniem dziennikarzy Banaś mógł manipulować swoim oświadczeniem majątkowym. Chodzi m.in. o dochody, jakie osiąga z wynajmu kamienicy w Krakowie. Działa tam hotel „na godziny”.

Sprawę badało m.in. Centralne Biuro Antykorupcyjne. „W zawiadomieniu CBA wskazuje na podejrzenie złożenia przez Mariana Banasia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu” – przekazało CBA.

REKLAMA