Jest nowe oświadczenie Mariana Banasia! „Jestem gotowy”

„Jestem gotowy do składania wszelkich wyjaśnień i ze spokojem czekam na finał tej sprawy” – mówi Marian Banaś w oświadczeniu przesłanym Wirtualnej Polsce przez biuro prasowe NIK.

„W związku ze skierowaniem do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa po kontroli moich oświadczeń majątkowych oświadczam, że to dobrze, iż prokuratura oraz – ewentualnie – niezawisły sąd zajmą się sprawą i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości. Już dzisiaj jednak muszę kategorycznie zaprzeczyć zarzutom, że zatajałem swój stan majątkowy i mam nieudokumentowane źródła dochodów” – twierdzi Prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Czytaj także:  Ziemkiewicz: Kaczyński oszalał

„Gotowy jestem do składania wszelkich wyjaśnień i ze spokojem czekam na finał tej sprawy” – dodaje Banaś.

W piątek przed godziną 15 NIK wydała również komunikat ws. potencjalnej dymisji prezesa. „W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby prezes NIK złożył dymisję z zajmowanego stanowiska informujemy, że taka decyzja nie zapadła” – napisano.

„Najwyższa Izba Kontroli pracuje zgodnie z obowiązkami przypisanymi jej ustawą” – zapewnia NIK.

Czytaj także:  Prezes PiS ukarał 15 zbuntowanych posłów

Afera Banasia

Wszyscy politycy w Polsce domagają się dymisji Mariana Banasia, prezesa NIK. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz minister-koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński namawiali go w czwartek do ustąpienia z konstytucyjnej funkcji. Powiązane jest to z hucznym reportażem Superwizjera.

Zdaniem dziennikarzy Banaś mógł manipulować swoim oświadczeniem majątkowym. Chodzi m.in. o dochody, jakie osiąga z wynajmu kamienicy w Krakowie. Działa tam hotel „na godziny”.

Czytaj także:  Prezes Orlenu zarzuca Trzaskowskiemu kłamstwo i żąda przeprosin

Sprawę badało m.in. Centralne Biuro Antykorupcyjne. „W zawiadomieniu CBA wskazuje na podejrzenie złożenia przez Mariana Banasia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu” – przekazało CBA.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.