REKLAMA

Fot. Facebook.com/pisorg

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował najważniejszym politykom w kraju wspólną konferencję, na której zaapelowaliby o masowy udział Polaków w Narodowym Programie Szczepień. Jego zdaniem sytuacja, w której odsetek przyjmujących preparaty przeciwko koronawirusowi systematycznie spada, wymaga zdecydowanych działań polityków.

REKLAMA

– Wystosowałem zaproszenie i prośbę do prezydenta Dudy, do premiera Morawieckiego, do prezesa Kaczyńskiego, do premiera Tuska, do marszałków Sejmu, Senatu i do wszystkich liderów partyjnych, żebyśmy w przyszłym tygodniu na wspólnej konferencji prasowej podpisali deklarację zachęcającą do szczepień – powiedział Kosiniak-Kamysz w programie dziennikarzy tygodnika „Wprost”.

O apel szefa ludowców został zapytany Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL. Jego zdaniem może się udać namówić prezesa PiS i lidera PO na wspólne wystąpienie.

REKLAMA

– Moim zdaniem jest taka szansa. Szczególnie, że w ostatnim swoim wywiadzie Jarosław Kaczyński powiedział, że jest to dobra inicjatywa, więc rozumiemy, że przedstawiciele partii rządzącej będą – stwierdził Zgorzelski.

Polityk dodał, iż z nieoficjalnych informacji wynika, że Jarosław Gowin oraz politycy Lewicy wyrazili chęć wzięcia udziału w takiej konferencji.

REKLAMA

– Nie wyobrażam sobie, żeby nie było kolegów z KO. Więc jest szansa, ale termin jeszcze nie upłynął – pełnej informacji nie mamy. Jesteśmy gotowi tę inicjatywę zaprezentować – dodał polityk PSL.

– Szanowni liderzy ugrupowań, i opozycyjnych, i rządzących. Odłóżcie na bok animozje osobiste, bo cel jest ważny – solidarność społeczna, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Chodźcie z nami w środę na konferencję prasową. Inicjatywa Władysława Kosiniaka-Kamysza jest tego warta – zaapelował Piotr Zgorzelski.

REKLAMA