Jest wyrok sądu w sprawie „ubrania” pomnika Kaczyńskich w koszulkę z napisem „Konstytucja”!

Jak poinformował Polsat News, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej uznał zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o znieważenie pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich za „całkowicie bezzasadne z powodu braku przesłanek do zastosowania tego środka przymusu w realiach sprawy”.

Wydane w piątek orzeczenie sądu dotyczy sytuacji z 2 sierpnia 2018 roku, kiedy 67-latek założył na postać byłego prezydenta na cokole koszulkę z napisem „Konstytucja”. Mężczyznę zatrzymano wówczas na 48 godzin w areszcie. Chociaż w opinii Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej funkcjonariusze działali legalnie i prawidłowo, to jednak zastosowanie tego środka przymusu było całkowicie nieadekwatne do przewinienia.

Odlany z brązu monument upamiętniający Lecha i Marię Kaczyńskich został odsłonięty 2 maja 2017 roku przez samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jeszcze przed uroczystością o ponad dwumetrowym pomniku, stojącym na skwerze przy Placu Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej, było głośno, ponieważ był on otoczony mało estetycznym płotem z blachy. Przed parą prezydencką umieszczona została tablica z cytatem z wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego: „Warto być Polakiem”.

Czytaj także:  Profesor Krzysztof Simon: Negowanie koronawirusa to zwykłe i populistyczne łajdactwo

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.