„Jest zlecenie również na mnie”. Kempa wściekła na Banasia za atakowanie PiS

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa ostro skrytykowała w środę na antenie TVP Info raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący nieprawidłowości w obszarze więziennictwa.

– Jestem oburzona atakiem Mariana Banasia na Patryka Jakiego. NIK to organ konstytucyjny i nie wolno go wykorzystywać do brutalnej walki politycznej – powiedziała Kempa. – Dostałam sygnały, że są już kolejne zlecenia. Między innymi na mnie – dodała.

Czytaj także:  Ardanowski: PiS ustawą o ochronie zwierząt wpisuje się w wojnę ideologiczną

Dzień wcześniej eurodeputowana PiS na antenie Radiowej Jedynki wezwała Banasia do rezygnacji z zajmowanego stanowiska. – NIK jest organem bardzo ważnym w tym systemie państwa. Powinna być poza wszelkimi sporami, podejrzeniami i niejasnościami, mam nadzieję, że pan prezes NIK Marian Banaś przyjmie też do wiadomości głos Polaków, którzy w sondażach chcą jego odejścia – podkreśliła.

Czytaj także:  Dobre wieści dla Kaczyńskiego. Polacy popierają „Piątkę dla zwierząt”

We wtorek NIK poinformowała, że skierowała 16 zawiadomień do prokuratury w związku z licznymi nieprawidłowości wykrytymi w ramach kontroli programu „Praca dla więźniów”. Według Izby podczas realizacji sztandarowego programu ówczesnego wiceministra sprawiedliwości, a obecnie eurodeputowanego PiS Patryka Jakiego, z naruszeniem prawa wydano 115 mln złotych.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.