REKLAMA

REKLAMA

Nie lada gratkę dla fanów przygód Hansa Klossa przygotował kanał TVP Kultura. Od najbliższego czwartku będzie można w nim oglądać cykl Teatru Sensacji „Stawka większa niż życie”. Pierwszy odcinek pt. „Wróg jest wszędzie” rozpocznie się o 20.20.

Teatralna wersja przygód agenta J-23 stała się pierwowzorem jednego z najbardziej popularnych seriali w powojennej Polsce. Cykl był realizowany w latach 1965–1967 i składał się z dwóch serii. Pierwsza obejmowała lata II wojny światowej, druga rozgrywała się już po jej zakończeniu. Widowiska cieszyły się tak ogromną popularnością, że zdecydowano się nakręcić serial, który nadal pozostaje wielkim hitem i jest często powtarzany w telewizji.

REKLAMA

Autorami scenariusza, podobnie jak późniejszego filmowego, byli Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, działający pod pseudonimem Andrzej Zbych. Teatralną wersję „Stawki…” warto obejrzeć także dlatego, że jej odcinki często różnią się od wersji telewizyjnej. Częściowo inna jest również obsada.

REKLAMA

W postać Hansa Klossa wcielił się, oczywiście, Stanisław Mikulski, zaś w rolę Hermanna Brunnera Emil Karewicz. Ale już na przykład postać Ingi Ring zagrała Ewa Wiśniewska (w wersji telewizyjnej zastąpiła ją Barbara Brylska). W „Stawce większej niż życie” Teatru Sensacji zagrali też aktorzy, który nie pojawili się później w serialu, m.in. Wojciech Pokora czy Marian Kociniak.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA