Ksiądz z Ząbkowic Śląskich do jednej z uczennic, które przygotowywał do sakramentu bierzmowania, wysyłał wiadomości o obscenicznej treści i z podtekstem pedofilskim. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze portalu wyborcza.pl, SMS o treści: „Jesteś niezłą kocicą” należał do najłagodniejszych.

Kuria nie zareagowała od razu, ale dopiero po trzecim zgłoszeniu od matki nieletniej. 35-letni duchowny został odsunięty od pełnienia posługi duszpasterskiej, a w sprawie jego kontaktów SMS-owych z 13-latką ruszyło śledztwo.

Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich nie chce na razie ujawniać szczegółów postępowania. Wiadomo jedynie, że matka dziewczynki zgłosiła się na policję. Zaniepokoiła ją korespondencja córki z osobą duchowną.

Śledczy wszczęli postępowanie, które ma wyjaśnić, jaki charakter miały kontakty między dziewczynką a księdzem. Duchowny, który do niedawna był wikariuszem w Ząbkowicach Śląskich, został odwołany z parafii i otrzymał zakaz wykonywania posługi duszpasterskiej do czasu wyjaśnienia sprawy.

Podejrzany o pedofilię kapłan wcześniej był w parafiach w Kłodzku, Jaworzynie Śląskiej i Żarowie. Teraz przebywa w domu księży emerytów w Świdnicy. Za „nawiązanie kontaktu z małoletnią w celach pedofilskich” duchownemu grozi do trzech lat więzienia.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!