pijany 15-latek jeździł samochodem po ulicach gostynina bez prawa jazdy
fot. Pixabay

Chłopak wsiadł za kierownicę Fiata i ruszył na przejażdżkę po ulicach Gostynina. To oczywiste, iż 15-latek nie mógł posiadać prawa jazdy kategorii B, a nawet B1, ale brak uprawnień nie był w tym wypadku największym występkiem. Nastolatek prowadził pod wpływem alkoholu! Na szczęście nie zdążył zrobić krzywdy sobie albo komuś innemu. Pijaną przejażdżkę zakończyli funkcjonariusze drogówki, którzy zatrzymali 15-latka do kontroli.

Do zdarzenia doszło w piątek 20 stycznia, ok. godz. 20:00, w miejscowości Gostynin. Podczas patrolu na ulicach miasta, policjanci lokalnej drogówki przyuważyli samochód marki Fiat. Za kierownicą dostrzegli osobę, której wygląd wskazywał, iż jest to nieletni. Postanowili zatrzymać auto do kontroli.

15-latek wybrał się na przejażdżkę po ulicach Gostynina. Nie miał prawa jazdy i był pod wpływem alkoholu

Policjanci mieli dobre przeczucie, co do wieku kierowcy. Jak poinformował mł. asp. Paweł Klimek z policji w Gostyninie – kierujący Fiatem miał zaledwie 15 lat. Oczywiście – z racji wieku – nie było szans, że nastolatek posiada uprawnienia do kierowania jakimkolwiek pojazdem, a co dopiero takim, wymagającym prawa jazdy kategorii B.

To jednak nie wszystko. Funkcjonariusze przeprowadzili wobec zatrzymanego kontrolę trzeźwości i znów się nie pomylili. Chłopak był pijany! „Badanie alkomatem wykazało, że nastolatek miał w organizmie prawie pół promila” – poinformował mł. asp. Klimek, cytowany przez „Fakt”.

Nieznane są okoliczności, w jakich 15-latek wsiadł do samochodu i wyjechał na ulice miasta pomimo spożycia alkoholu. Policjanci z Gostynina w najbliższym czasie zajmą się ich ustaleniem. Tymczasem zatrzymanym nieletnim zajmie się sąd rodzinny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę