– PiS swoją propagandę opiera na słowie „plus” i najbardziej znany wasz program to jest „Drożyzna plus” – powiedział poseł Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej podczas debaty o sprawozdaniu Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2020.

Parlamentarzysta opozycji mówiąc o rosnących cenach i inflacji, nie krył też oburzenia z powodu ostatniej promocji Biedronki. Dyskont korzystając z popularności w internecie „prezydenckiego paragonu” z 2015 roku, obniżył ceny niektórych produktów. Zdaniem Jońskiego Biedronka zrobiła to po to, żeby dostarczyć argumentów działaczom PiS i nie jest to przypadek, że akcja dyskontu zaczyna się akurat 13 lutego.

– Ósmego stycznia kupiłem te same produkty spożywcze, co prezydent Andrzej Duda o prawie 40 proc. wyżej. Na potrzeby dzisiejszej debaty ten sam dyskont obniżył te 9 produktów w taki sposób, żeby działacze pisowscy wrzucali na Twittera i Facebooka, że te same produkty można kupić taniej, niż pięć lat temu. Kogo wy chcecie oszukać? Myślicie, że ludzie nie chodzą do sklepów, nie kupują, nie wiedzą, że jest drożyzna? Chcecie wmówić, że jest taniej? Nie wmówicie! – mówił Joński.

„Prezydencki paragon” z 2015 roku stał się bardzo popularny w mediach społecznościowych jako ilustracja drożyzny. Joński zrobił podobne zakupy i jego koszyk kosztował o ok. 40 proc. więcej. Do akcji posła odwołała się sama Biedronka, która w nowej gazetce oferuje „prezydenckie zakupy” taniej niż 5 lat temu. Jest tylko jeden warunek – wszystkie produkty trzeba kupić między 13 a 15 lutego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat