„Judasz też to powiedział…”. O. Rydzyk reaguje na słowa Hołowni

fot. Wikimedia

Państwo sprawdzi ewentualne nieprawidłowości w organizacjach religijnych. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział już, że w związkach wyznaniowych przeprowadzone zostaną inspekcje Najwyższej Izby Kontroli (NIK). W szczególności mają one dotyczyć Kościoła Katolickiego. Na zapowiedź Hołowni zdążył już zareagować słynny redemptorysta z Torunia, ks. Tadeusz Rydzyk. „Jakbym słyszał Judasza” – mówił.

REKLAMA

Szymon Hołownia zapowiedział kontrole w związkach wyznaniowych w połowie marca bieżącego roku. Marszałek Sejmu zamierza w ten sposób sprawdzić uczciwość przepływów pomiędzy Państwem a organizacjami religijnymi, a w szczególności tym, powiązanym z Kościołem.

Zamiary te Szymon Hołownia ogłosił w krótkim filmie, który zatytułował: „To jest taki trick, że do Rydzyka zapuka NIK”.

Marszałek Sejmu nie krył, że kontrole NIK zawitają „na włościach” Tadeusza Rydzyka – biznesmena i zakonnika z Torunia odpowiedzialnego m.in. za Telewizję TRWAM czy Radio Maryja i Fundację Lux Veritatis.

REKLAMA

„Czy wiecie, że w ciągu ostatnich 8 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości instytucje związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z państwa i różnych jego agend ponad 400 milionów złotych? To jest kwota za którą można zbudować 40 nowych przedszkoli” – mówił Hołownia w opublikowanym w ubiegłym miesiącu nagraniu.

„W tej chwili właśnie podpisuję zlecenie do prezesa Najwyższej Izby Kontroli o dokonanie pierwszego chyba takiego przekrojowego i w pełni transparentnego przeglądu przepływów finansowych pomiędzy państwem i związkami wyznaniowymi, w szczególności Kościołem katolickim” – dodał.

Rydzyk odpowiada Hołowni. „Jakbym słyszał Judasza. Judasz też to powiedział…”

Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się do zapowiedzi Marszałka Sejmu dot. kontroli NIK m.in. w jego organizacji.

REKLAMA

Ludzie z otoczenia o. Rydzyka pokazali redemptoryście filmik Hołowni. Ten postanowił odnieść się do zarzutów o setkach milionów przyjętych od poprzedniego rządu.

„Pierwsze, co mi się nasunęło: troszczy się o pieniądze, jakbym słyszał Judasza. Judasz też to powiedział, zaczął mówić do Marii Magdaleny, po co ten olejek na stopy Jezusa” – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, cytowany przez „DoRzeczy.pl”.

„Ja nie dostałem ani grosza od PiS-u. Wszystko, co tu jest, to są ludzie, to są bardzo często te wdowie grosze. Trzeba tylko jakoś tak rozporządzać oszczędnie. Gospodarność to pracowitość i oszczędność. Panu Hołowni bym powiedział: nie budujmy niczego na kłamstwie, na nienawiści” – dodał toruński redemptorysta.

Podziel się: