Bestia ze wschodu

Już dziś nastąpi załamanie pogody i będzie można poczuć zimę. Jedni z pewnością będą się z tego faktu cieszyć, inni narzekać… Bestia ze wschodu może przynieść nawet temperatury do -20 stopni Celsjusza i duże opady śniegu.

Już dzisiaj będzie można poczuć pierwsze symptomy zbliżającego się ochłodzenia. Mroźny front atmosferyczny przyniesie nie tylko duże ujemne temperatury, ale też śnieg. Dzisiaj spadnie on między innymi w Warszawie. Jak na razie słupki termometrów wskażą zaledwie około 0 st. C. Znaczna będzie za to wilgotność powietrza, która wyniesie nawet 91 procent. To wszystko wpłynie na to, że odczuwalne warunki będą niezbyt przyjemne.

Choć część naukowców uważa, że front atmosferyczny znad Syberii przyniesie siarczyste mrozy, jakich nie było od lat, inni uspokajają. Swoje stanowisko w sprawie wydało IMGW.

W komunikacie można przeczytać: „W odniesieniu do informacji, które pojawiły się w mediach dotyczące tzw. „Bestii ze wschodu”, czyli silnego mrozu, który rzekomo miałby w połowie stycznia napłynąć ze wschodu nad Polskę, powodując spadek temperatury powietrza do -30°C, -40°C, chcielibyśmy wyjaśniać iż według dzisiejszych prognoz i analiz synoptyków IMGW, niczego takiego nie przewidujemy. Szczegółowe prognozy pogody przygotowywane przez synoptyków obejmują okres 7 dni, gdyż dalsze prognozy i wyliczenia modeli numerycznych są bardzo niestabilne i obarczone dużą niepewnością”.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę