REKLAMA

zawieszka z kostką do WC
fot. screen Youtube / LaBelleAdresse.com

W najmniej odpowiednim momencie skończyła się kostka do WC, a nie masz kolejnej w zapasie i zastanawiasz się, czym tymczasowo wypełnić pustą zawieszkę? Spróbuj wykorzystać pewien produkt o przyjemnym aromacie, który przez wielu ludzi jest używany do prania. Zadanie nie jest trudne, więc nie będziesz musiał zbyt mocno się wysilać. Co trzeba zrobić? Dokładną instrukcję przygotowania domowego odświeżacza do WC znajdziesz poniżej. Domowy detergent pozwoli ci zaoszczędzić, a jego działanie jest równie zadowalające.

REKLAMA

Zawieszki od toalety nie muszą lądować na śmietniku. Wykorzystaj je ponownie

Gdy w toalecie skończą się kostki czyszczące i zapachowe, to zazwyczaj puste zawieszki wywalamy do kosza. Tymczasem nie jest to wcale konieczne. A jeśli nie mamy w zapasie nowych kostek lub nie chcemy wydawać na nie pieniędzy, możemy poradzić sobie w inny sposób. Na ratunek przychodzą granulki do ubrań. To nimi wypełnisz opróżnioną zawieszkę, a muszla klozetowa znów będzie czysta i pachnąca. Ten patent ratuje życie, zwłaszcza gdy czekamy na gości.

Weź zawieszkę, starannie wyczyść i umieść w jej wnętrzu wspomniane granulki, zamknij i przyczep na muszli. Tym niezwykle prostym sposobem miły zapach błyskawicznie rozejdzie się po toalecie. Gdy ktoś z gości przyjdzie łazienki, z pewnością zauważy, że wcześniej sprzątałeś i poczuje w całym pomieszczeniu rześki zapach. Od ciebie zależy, czy zdradzisz komuś swój sekret. Niedawno zaprezentował go użytkownik @saharblogs na swoim profilu na Instagramie.

REKLAMA

Kostkę do WC zastąpią również inne produkty

Zamiennikiem kostki toaletowej mogą być także inne artykuły. Zagwarantują czystość, jak i przyjemne nuty zapachowe, a szczególnie przydadzą się w podbramkowych sytuacjach, np. gdy za kwadrans przychodzą znajomi.

Domowy detergent do toalety zrobisz z sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego i dowolnego olejku zapachowego. Wymieszaj w pojemniku 400 g sody, 100 g kwasku, a także 30 kropel olejku o ulubionym zapachu. Do uzyskanej papki dodaj trochę wody, zamieszaj i przełóż do foremki silikonowej na lód, a po chwili umieść w zamrażalniku. Następnego dnia możesz już włożyć domową kostkę do zawieszki i zainstalować ją w muszli.

REKLAMA

Czytaj też: Posyp tym wycieraczkę, by szybko ją wyczyścić. Fenomenalny efekt za niecałe 2 zł

REKLAMA