Już nigdy nie pójdzie Ci oczko w rajstopach. Poznaj 1 trik

zakładanie podartych rajstop
fot. Pexels

Za chwilę wychodzisz do pracy i podczas zakładania nowych rajstop zauważyłaś oczko, które rozprzestrzenia się do samej kostki? Taka „niespodzianka” może zirytować każdą kobietę. Co zrobić, aby przedłużyć trwałość rajstop?

REKLAMA

Podarte, nowe rajstopy to czasami naprawdę poważny problem dla kobiety, którą czeka niebawem ważne spotkanie. Ponieważ rajstopy mają cienki materiał, można je łatwo uszkodzić nawet przy pierwszym założeniu. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zakup nowej pary. Co zrobić, żeby ten element garderoby był bardziej wytrzymały?

Włóż rajstopy do zamrażarki, a nie puści w nich oczko

Na początku (zanim po raz pierwszy założysz rajstopy) zwilż je wodą, a potem umieść nową parę w zamrażarce na 60 minut. Później wyjmij rajstopy, odłóż je do wyschnięcia i powoli załóż na nogi. Natychmiast dostrzeżesz, że są bardziej wytrzymałe i mniej podatne na zaciągnięcia.

REKLAMA

Spryskaj rajstopy lakierem do włosów

Drugi sposób polega na spryskaniu całych rajstop (już po założeniu ich na nogi) lakierem do włosów. Środek ten utrwali cienki materiał, z którego wykonane są rajstopy. To zmniejszy szanse na to, że puści w nich oczko.

Co zrobić ze starymi, podartymi rajstopami?

Na dywanach częstą gromadzą się włosy czy zwierzęca sierść. Namocz rajstopy w wodzie, załóż nogawkę na szczotkę i zacznij sprzątać.

REKLAMA

Przy pomocy rajstop z sukcesem wypolerujesz szyby, lustra oraz wszelkie szklane powierzchnie. Nie pozostawią żadnych kłaczków ani smug.

W cienkich rajstopach możesz też trzymać cebulę. Warzywo będzie miało nieograniczony dopływ powietrza i zachowa świeżość na dłużej. Umieść ją w nogawce i stwórz coś w stylu woreczków.

REKLAMA

Sposób na przedłużenie trwałości rajstop

Kolczyki, biżuteria czy inne małe drobiazgi czasami upadają na podłogę lub daleko pod szafę i trudno jest je potem odnaleźć. Dzięki tej prostej metodzie namierzysz je bez najmniejszego problemu. Załóż rajstopy na wylot rury odkurzacza, zabezpiecz gumką recepturką i włącz ssanie. Wszystkie drobne przedmioty ulokują się na filtrze wykonanym z rajstop.

Podziel się: