Już ponad 10 tys. Polek i Polaków pości o chlebie i wodzie! Modlą się, by wybory wygrał PiS!

REKLAMA

Od 8 września słuchacze Radia Maryja i Telewizji Trwam poszczą o chlebie i wodzie oraz modlą się w intencji zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych 13 października. Według najnowszych danych w akcji „Modlitwa i post”, do której na antenie radia zachęcał sam o. Tadeusz Rydzyk, bierze udział ponad 10 tys. Polek i Polaków.

– Zachęcam, abyśmy wszyscy razem uratowali Polskę (…). Przypominamy, że jest modlitwa o dobre wybory, żeby wybrać ludzi wierzących, którzy będą dbali o Polskę po katolicku, po chrześcijańsku. Wybierajcie takich ludzi. Modlimy się o takich ludzi i zwycięstwo dobra w naszej ojczyźnie – apelował redemptorysta, który od wygranych przez partię Jarosława Kaczyńskiego wyborów w 2015 roku otrzymał od rządu na potrzeby własnych instytucji ponad 214 mln złotych.

– Można się jeszcze zapisywać. Post o chlebie i wodzie. Tego dnia też komunia święta, różaniec, adoracja najświętszego sakramentu. Tak wspieramy zwycięstwo dla Polski – przekonywał słuchaczy o. Rydzyk.

REKLAMA

– Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga – podkreślił z kolei ojciec Jan Król, wicedyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam i najbliższy współpracownik toruńskiego zakonnika.

Pomysłodawcą akcji, która potrwa do 13 października, jest redemptorysta o. Andrzej Laskosz, kustosz zbudowanego przez o. Rydzyka sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. W ramach wspierania PiS wierni deklarują, że co najmniej jeden dzień spędzą o chlebie i wodzie.

Podziel się: