„Brońmy Polski, brońmy tego wszystkiego, co ją i nas tworzy, by ona dalej trwała i była prawdziwym domem dla przyszłych pokoleń Polek i Polaków”, napisał w okolicznościowym liście do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński, który w rządzie Mateusza Morawieckiego jest wicepremierem nadzorującym działalność resortów zajmujących się bezpieczeństwem kraju, podziękował członkom Klubów „Gazety Polskiej” za obronę przez nich Polski i wartości katolickich i narodowych.

„To dzięki takim właśnie dającym w czasie próby świadectwo miłości wiary i ojczyzny postawom postawiliśmy tamę temu nihilistycznemu szaleństwu”, oświadczył lider partii rządzącej, nawiązując do antyrządowych protestów organizowanych przez Strajk Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który zakazał aborcji eugenicznej.

Wicepremier podkreślił, że członkowie Klubów „GP” nie zawiedli ojczyzny.

„Jak zwykle, pięknie stanęliście w potrzebie, angażując się spontanicznie w obronę świątyń oraz tworząc Straż Patriotyczną pod hasłem »Brońmy Krzyża, obrońmy Polskę»”, napisał Kaczyński.

Prezes PiS dodał, że osoby popierające prawicowy tygodnik „dały odpór niebywale wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który na skalę dotąd w naszych dziejach niespotykaną profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę