Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał Polsce zastosowanie tymczasowych środków w postaci zaprzestania stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. W tej sprawie Trybunał Sprawiedliwości całkowicie zgodził się z wnioskiem Komisji Europejskiej. Dodatkowo TSUE chce, aby sędziowie odesłani na emeryturę zostali przywróceni.

Podczas konferencji w Zamościu Jarosław Kaczyński odniósł się do tej decyzji. – My jesteśmy członkami Unii Europejskiej i będziemy przestrzegać prawa Unii Europejskiej. Ale będziemy oczywiście korzystali z naszych praw – mamy prawo do odwołania. To jest wstępna decyzja, jednoosobowa decyzja wiceprezesa Trybunału Sprawiedliwości i będziemy się od niej odwoływali – powiedział Jarosław Kaczyński.

–  Będziemy robili wszystko to, co robią normalne, broniące swoich interesów państwa europejskie, ale w ramach prawa europejskiego i przy założeniu, że prawo europejskie jest obowiązujące wobec wszystkich państw, które są członkami Unii Europejskiej – kontynuował prezes PiS podczas wiecu wyborczego.

Kaczyński zaznaczył podczas swojego wystąpienia także, że nie widzi Polski nigdzie indziej niż w Unii Europejskiej. – Nie ma innego miejsca dla Polski niż Unia – powiedział.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę