Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział zmianę konstytucji. Podczas zorganizowanego w Dygowie w województwie zachodniopomorskim pisowskiego Pikniku Rodzinnego podkreślił, że będzie ona „gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność i prawdziwą równość”.

– Przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną. Konstytucję, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, praworządność i równość, która jest dziś łamana. I będzie jasna, wyraźna, sformułowana w ten sposób, żeby różne pokrętne interpretacje były utrudnione. Przyjdzie czas, że to zrobimy – powiedział Kaczyński na imprezie wyborczej PiS.

Lider partii rządzącej chce, by jego formacja rządziła Polską przez wiele lat. Ujawnił również, że Andrzej Duda będzie ubiegał się o reelekcję w wyborach prezydenckich i będzie popierany przez PiS. Kaczyński jest pewien, że Duda wygra już w pierwszej turze.

– Tu nie chodzi tylko o coś bardzo ważnego, czyli o wybory parlamentarne i prezydenckie – mamy wspaniałego prezydenta, ale powinien być wybrany na następną kadencję, najlepiej w pierwszej turze – podkreślił lider PiS. – Ale to jest nadzieją na to, że będzie to trwałe poparcie, w pracy, która powinna być i będzie. Polacy muszą mieć pracę, muszą wracać do swojej ojczyzny. Musimy budować dobry czas dla Polski. Sądzę, że ten czas już jest, ale on powinien trwać za 10, za 15 lat i później, żebyśmy w pewnym momencie mogli powiedzieć, że nawet w tych bogatych Niemczech nie jest lepiej niż w Polsce, i tak będzie – stwierdził Kaczyński.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę